Tradycyjne systemy wentylacyjne odchodzą w niepamięć. Prosto z Zachodu docierają do nas nowe i awangardowe rozwiązania – systemy wentylacji mechanicznej. Jeżeli spojrzeć na dane statystyczne tutaj , systemy wentylacyjne z nową technologią zyskują coraz to większą rzeszę poparcia.

Systemy wentylacyjne stają się coraz lepszą alternatywą dla systemów tradycyjnych.11121181_720(5)

Systemy wentylacyjne stają się coraz lepszą alternatywą.

Czym jednak różnią się takie systemy od tradycyjnych systemów wentylacyjnych? Zalet i korzyści jest naprawdę wiele.

  • Po pierwsze – systemy wentylacji mechanicznej, takiej jaką jest np. rekuperacja, są systemami dwukanałowymi, a nie jednokanałowymi jak w przypadku systemów grawitacyjnych. Dzięki temu powietrze czyste nie miesza się z powietrzem zanieczyszczonym.
  • Po drugie – praca takich systemów wentylacyjnych może być regulowana. W ścianach umieszczone zostają mechanizmy wspomagające, tzw. rekuperatory. Regulują one tryb pracy systemu i jej natężenie.
  • Po trzecie – dzięki umieszczeniu w rekuperatorach odpowiednich filtrów, również powietrze, które dociera do domu jest czyste.
  • Po czwarte – przy zastosowaniu takich systemów wentylacyjnych możliwe jest odzyskanie ciepła z powietrza odprowadzanego, co pozwala zaoszczędzić przy ogrzewaniu.
  • Po piąte – praca rekuperatora nie jest kosztowna, a jego działanie jest ciche i nieuciążliwe.

Takie systemy wentylacyjne stają się coraz lepszą alternatywą dla systemów tradycyjnych – pozwalają zadbać o każdy szczegół, także o zdrowie rodziny. Z tego też powodu coraz częściej się je stosuje w nowoczesnym budownictwie, odsuwając systemy grawitacyjne na dalszy plan.

 

About the author

Related Post