W odróżnieniu od mieszkań w klasycznych blokach z czasów PRL, wnętrza mieszkań w kamienicach zachwycają przestrzenią i oryginalnym charakterem.

Zazwyczaj są to stare budynki, które przez lata były modernizowane. O ile ich cena może czasem przyprawiać o zawrót głowy, o tyle nie zawsze są w dobrym stanie technicznym. Wartość takiego mieszkania często podyktowana jest bliskością centrum miasta, stąd łatwo popaść w pułapkę, gdyż nawet jeśli wnętrza mieszkań kamienic były remontowane, to niewłaściwa konserwacja budynku może spowodować, że w krótkim czasie po remoncie, będą wymagały kolejnych napraw.

Jednak tutaj chyba najbardziej liczy się potencjał. Wysokie stropy, ogromne okna i duże przestrzenie dają całe spektrum możliwości dla dowolnej aranżacji wnętrz takich mieszkań – wybór stylu zależy jedynie od naszej wyobraźni i środków finansowych. Zarówno elegancki styl nowojorski, jak i nowoczesny znajdą tu dla siebie miejsce, w zależności od gustu domowników. Doskonale sprawdzi się także styl industrialny przywodzący na myśl wielkie, amerykańskie dzielnice przemysłowe, wystarczy odrobina inwencji i wyobraźnia.

Ekskluzywne, nowoczesne meble oferowane przez sprawdzone sklepy, np. homekoncept.shop/wnetrza.html wpasują się doskonale w takie przestronne wnętrza mieszkań.

Możemy zwrócić się w stronę minimalizmu, dzięki czemu stworzymy wrażenie wolności i przestrzeni lub w stronę stylu Glamour, z który pozwoli uzyskać wyjątkowy, elegancki wystrój.

About the author

Related Post