Konstrukcje stalowe umożliwiają Ci stosunkowo niewielkimi kosztami i w krótkim okresie czasu wznieść od zera budynek. Jednak najważniejsza decyzja brzmi – wybrać halę kratownicową, czy blachownicową? Korzystając z HalBud.com.pl możesz liczyć na podpowiedzi specjalistów. Natomiast ja pokażę Ci w tym artykule najważniejsze informacje o halach kratownicowych.

255887(9)

Konstrukcje stalowe tego rodzaju najczęściej opierają się o poprzeczne ramy nośne.

Najważniejsze informacje

 

  • Konstrukcje stalowe tego rodzaju najczęściej opierają się o poprzeczne ramy nośne, które przybierają postać ram stalowych z ryglem kratowym.
  • Poszczególne elementy tej konstrukcji stalowej podobnie jak hal blachownicowych są łączone za pomocą silnych śrub.
  • Wykonanie hali kratownicowej zajmuje więcej czasu, niż hali blachownicowej.
  • Mniejsza przestrzeń użytkowa w porównaniu z halą blachownicową.
  • Jednocześnie w tych konstrukcjach stalowych istnieje możliwość zamontowania dodatkowych instalacji pod dachem dzięki wykorzystaniu kratownic.

To czy warto wybrać ten rodzaj konstrukcji stalowej czy inny tak naprawdę zależy od tego jakie masz plany i do czego jest Ci ona potrzebna. Pamiętaj, że kontaktując się z firmą zawsze możesz opisać swoją sytuację i poprosić o pomoc w podjęciu decyzji. Tylko tutaj warto, żeby firma specjalizowała się w obu rodzajach konstrukcji stalowych (tak jak ta, o której wspominałem na początku artykułu). W ten sposób zyskasz pewność, że na pewno otrzymasz dobrą i pomocną radę i nie będzie ona podyktowana tylko i wyłącznie chęcią zysku.

 

About the author

Related Post