Domek dla trzmieli – to brzmi jak coś z bajki, jak forma zabawy dla dzieci. Tymczasem takie budki dla owadów produkują całkiem poważne firmy, takie jak http://www.mkwpracownia.pl , której pracownicy z drewna robią prawdziwe cuda dla ptaków i owadów. W dodatku bynajmniej nie chodzi tu o rozrywkę, choć obserwowanie przyrody to dobra forma spędzania wolnego czasu.

 

19876966(5)

 

Domek dla trzmieli postawiony w ogrodzie ma przede wszystkim spełniać funkcje praktyczne. Jakie? Trzmiele słyną z tego, że podobnie jak pszczoły zbierają pyłek kwiatowy, a przy okazji przenoszą go, co powoduje zapylanie. Są w tym jednak skuteczniejsze niż pszczoły i z większości kwiatów zapylonych przez trzmiele powstają owoce. Te pożyteczne owady warto więc mieć na przykład w sadzie. Domek dla trzmieli postawiony w ogrodzie urozmaici ten sztuczny ekosystem i nada mu rys naturalności. Przy trzmielach ogród szybko stanie się pełen bajecznie kolorowych kwiatów. Warto więc zainwestować w domek dla trzmieli i zadbać o te pożyteczne owady.

 

19876966(4)
Jaka powinna być budka dla owadów?

Przede wszystkim wykonana z naturalnego drewna, którego nie powlekamy chemikaliami, bo trzmiele to bardzo wrażliwe i delikatne stworzenia i opary impregnatów mogłyby być dla nich zabójcze. Z tego też powodu lepiej budek dla owadów nie malować farbami – w tym przypadku estetyka naturalna naprawdę dobrze się sprawdzi, a jasne drzewo będzie ładnie wyglądało w zielonym ogrodzie.

 

About the author